Warsztaty


W celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19 (koronawirus), informuję, że warsztaty zostają zawieszone do odwołania.
Wszelkie informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu 662-345-014

DLA MŁODZIEŻY

  • Kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze zmieniającą się rzeczywistością oraz niepokojami i trudnościami okresu dojrzewania.
  • Edukacja seksualna i wprowadzenie do życia w rodzinie.
  • Radzenie sobie ze stresem, kształtowanie umiejętności rozpoznawania i rozwiązywania własnych problemów.
  • Ja – My – Oni – Świat – warsztaty tolerancji i równouprawnienia.
  • Zaburzenia okresu dojrzewania – autoagresja, depresja, zaburzenia odżywiania.
  • Podnoszenie poczucia odpowiedzialności za własne zachowanie – kreowanie pozytywnej wizji przyszłości i planowanie kariery. Trening skutecznego uczenia, myślenie kreatywne.
  • Zagrożenia w sieci. Uzależnienie od internetu i gier komputerowych.
  • Rozwój kompetencji osobistych – empatia, radzenie sobie ze stresem, asertywność, komunikacja, motywacja i działanie skierowane na cel.

DLA RODZICÓW

  • Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców – „Rodzinna demokracja”
  • Warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? – Zajęcia z edukacji seksualnej kształtujących postawy prorodzinne, prozdrowotne i prospołeczne.
  • Depresja, autoagresja i zagrożenia samobójstwem wśród dzieci i młodzieży – trening uwrażliwiający rodziców, psychoedukacja i pomoc psychologiczna oraz strategia przeciwdziałania, rozpoznawania i radzenia sobie z sytuacją w przypadku zaistnienia zjawiska.
  • Zagrożenia w sieci. Uzależnienie dzieci i młodzieży od internetu i gier komputerowych. Pomoc psychologiczna i pedagogiczna, wskazówki do pracy z dzieckiem, psychoedukacja pomoc psychologiczna.
  • Wykorzystanie seksualne dziecka – ujęcie psychologiczne i seksuologiczne. Strategia przeciwdziałania, rozpoznawania i radzenia sobie z sytuacją w przypadku zaistnienia zjawiska.
  • Zaburzenia odżywiania w okresie dojrzewania (anoreksja, bulimia) – pomoc psychologiczna i pedagogiczna, wskazówki do pracy z dzieckiem, psychoedukacja i profilaktyka zagrożeń.
  • Zachowania ryzykowne wśród młodzieży – uzależnienie od środków psychoaktywnych, alkoholu i nikotyny. Trening psychoedukacyjny dla rodziców (elementy monitoringu zachowań ryzykownych i technik zaradczych), pomoc psychologiczna i pedagogiczna, wskazówki do pracy z dzieckiem.

WARSZTATY DLA PAR

Zatrute jabłko
Większość ludzi pragnie się wypróbować nawzajem i zgrać jeszcze przed ślubem. Gdy zakrada się nuda, typowym rozwiązaniem jest zmiana partnera i rozpoczęcie wszystkiego od początku, to znaczy podjęcie równie amatorskiej próby z kimś innym, w nadziei, że a nuż przypadkowy wybór okaże się lepszy od poprzedniego. Dzieje się to z krzywdą dla uczuć, na ogól zresztą popełniamy te same błędy. Dojrzały związek umożliwia nawiązanie dialogu, daje świadomość odrębności i autonomii, umożliwia rozwój miłości, inicjuje współżycie jako wyraz więzi partnerskiej, miłości między partnerami o równych prawach, godności, szacunku, budzi wdzięczność wobec partnera za jego oddanie, wspólne przeżycia i zjednoczenie.
Zagadnienia poruszane na szkoleniu: dojrzewanie do partnerstwa, umiejętność dialogu z partnerem, bariery i przeszkody utrudniające tworzenie partnerstwa. Wpływ uwarunkowań rodzinnych, społecznych, kulturowych i osobowościowych na wzajemną relację w związku.
Uczenie par umiejętności poznawania mechanizmów swoich zachowań, rzeczywistych przyczyn ich konfliktów, przeprowadzania tzw. konstruktywnych kłótni. 

Gorąca monogamia
Szkolenie podnosi poziom wiedzy na temat więzi erotycznej i kultury współżycia seksualnego w związku partnerskim.
Warsztaty ukierunkowane są na wzajemny rozwój w poszukiwaniu coraz lepszego, wyższego poziomu ars amandi dostosowanej do wrażliwości i potrzeb obu stron. Mają na celu naukę tworzenia wspólnego stylu bycia razem dającego wzajemną satysfakcję seksualną.
Szkolenie daje również wiedzę na temat dysfunkcji seksualnych oraz sposobów rozwiązania problemów w łóżku.

WARSZTATY DLA SINGLI

„Związek jak z bajki”
Czy wiesz, czym tak naprawdę kierujesz się w życiu, szukając partnera i na co warto zwracać uwagę, nawiązując nowe znajomości? Zapraszam na warsztat, podczas którego dowiesz się, jak zaplanować i zadbać o swoje życie uczuciowe.
„I żyli długo i szczęśliwie…”- czy to sytuacja możliwa w prawdziwym życiu, czy jedynie na kartkach baśni dla dzieci? Warsztaty zainspirowane opowieściami dla dzieci, na których zastanawiamy się:
– jaką bajką kierujemy się w życiu dorosłym?
– na jakiej podstawie wybieramy partnera?
– jak planujemy nasze wspólne życie?
Odkrywamy, jakie stereotypowe role przypisane są każdej z bajkowych postaci, w które nieświadomie się wcielamy. Zastanawiamy się, jaką siłę oddziaływania mają kulturowe wzorce kobiety i mężczyzny przekazywane w bajkach.