Media


Seks to samo zdrowie? Rozmowa z seksuologiem – Jak pokazują najnowsze badania, kiepski seks skraca życie, a dobry je wydłuża. Udane życie seksualne jest warunkiem udanego związku, podnosi samoocenę, daje uczucie spełnienia, szczęścia, zadowolenia z siebie i partnera. A co się dzieje, kiedy w łóżku kompletnie nam się nie układa?

Czy nastolatka wie o seksie więcej niż 50-latka? – Nastolatka cały czas myśli o seksie. Dwudziestoparolatka – cały czas go uprawia. Kobiety po trzydziestce mają orgazm „gwarantowany”, a kobiety po pięćdziesiątce przygotowują się już do erotycznej emerytury i w zasadzie w ogóle o tym nie myślą. Trudno o dziedzinę życia, z którą wiąże się więcej stereotypów niż seks. A zwłaszcza kobiecy seks.

Po co w ogóle się kochać? 8 ważnych pytań o seks – Czy seks naprawdę pełni tak ważną rolę w naszym życiu? A jeśli tak, czy lepiej iść w nim na żywioł, czy wszystko precyzyjnie planować? Niby wiele o seksie wiemy, nie jest już dziś tematem tabu, wciąż jednak zdarza nam się czegoś nie wiedzieć…

Jak skutecznie zajść w ciążę – Marzymy, aby mieć dziecko… Jakie pozycje sprzyjają zajściu w ciążę? Jak się kochać, by wszystko się udało?

Dotyk. Jego znaczenie w życiu człowieka – Dotykany czuje się zaakceptowany, szczęśliwy, ma wyższe poczucie własnej wartości i jest sprawniejszy fizycznie. Na ogół jest mu dobrze w życiu, nawet, jeśli przyszło mu żyć samotnie.

Sparaliżowany Mark O’Brien za wszelką cenę chciał stracić dziewictwo. Zamieścił więc w gazecie anons: „Szukam inteligentnej, oczytanej kobiety do towarzystwa i uprawiania seksu”. Ten scenariusz napisało życie.

Seks. Zaburzenia erekcji – Rozmowa z Ewą Lisowską-Kanią, psychologiem i seksuologiem, na temat najczęstszej dysfunkcji seksualnej Polaków: zaburzenia erekcji.

Pochwica – przyczyny, objawy, leczenie – Czy nie jest tak, że jak czegoś bardzo chcemy i równocześnie bardzo się tego boimy to nasze ciało tkwi w ogromnym napięciu? Mamy zaciśnięte pięści, mięśnie całego ciała, ściśnięty żołądek, często nawet zamknięte oczy. A w głowie obrazy, które nasuwają się nam ze zdobytych wcześniej informacji z wiarygodnych źródeł (fora internetowe) przytaczające „krwawe” historie pt.„Mój pierwszy raz”.

Rodzaje orgazmów u mężczyzny. Przyjemność i powiązane z nim rozładowanie napięcia seksualnego to ważne czynniki wzmacniające i motywujące do kontynuacji i powtarzania zachowań seksualnych.

Wielki apetyt na seks może być objawem… depresji. Polska nimfomanka to kobieta w średnim wieku, która w ramionach obcych mężczyzn znalazła to, czego nie miała w małżeństwie – czytamy w iWoman.pl

Seks w plenerze – Seks w plenerze – na łonie natury czy w samochodzie – jest popularny również na ziemi chrzanowskiej. Artykuł w Przeglądzie – Tygodniku Ziemi Chrzanowskiej. Przelom nr 32, 14 sierpnia 2012)

Małżeństwo, którego nie było – Nie opuszczę cię aż do śmierci – tak brzmią słowa przysięgi małżeńskiej, składanej w kościele. Zdarza się, że ludzie odchodzą jednak od swoich partnerów. Niektórzy nawet chcą stanąć przed ołtarzem po raz kolejny. Starają się udowodnić, że małżeństwo, które zawarli nigdy tak naprawdę nie miało podstaw istnienia.

Da się wybaczyć zdradę? Udany związek wymaga pracy i częstych randek. Zwykle zdradzamy z osobą, która zaspokoi nasze potrzeby emocjonalne. Ale czy o niewierności można zapomnieć i naprawić relację?

Seksualne gadżety. W seks shopie i aptece – Do seks shopu niekoniecznie idzie się po kajdanki czy wibrator. Czasem po halkę,  podwiązki czy zwykłe piórko, które ubarwią intymny wieczór te^te a` te^te. I nie ma co się ze wstydu rumienić, wchodząc do seks shopu. – To taki sam sklep jak każdy inny – mówi Ewa Lisowska-Kania, psycholog i seksuolog.

Zobacz, czy twój zawód imponuje kobietom – Towarzystwo mężczyzny w mundurze daje poczucie bezpieczeństwa, przekonanie, że jest się z mężczyzną, który wie, jak radzić sobie z życiem. Kiedyś dochodził też aspekt ekonomiczny takiego związku. – Dziewczyny wychodziły za żołnierzy i szybko decydowały się na dzieci, żeby tylko dostać mieszkanie – wyjaśnia psycholog i seksuolog Ewa Lisowska-Kania.

Niebezpieczne igraszki. W jedną z ostatnich niedziel amatora dziwacznych doznań poniosła fantazja.

Związek jak z bajki – zapraszamy na bezpłatny warsztat Sympatia.pl – Czy wiesz, czym tak naprawdę kierujesz się w życiu, szukając partnera i na co warto zwracać uwagę, nawiązując nowe znajomości? Zapraszamy Cię na bezpłatny warsztat, podczas którego dowiesz się, jak zaplanować i zadbać o swoje życie uczuciowe.

Szkolenie „Profesjonaliści w lokalnym systemie przeciwdziałania przemocy wobec dziecka”. Szkolenie to jedno z działań zaplanowanych w ramach Miejskiego Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie dla Miasta Nowy Targ mające na celu podniesienie wiedzy i kwalifikacji przedstawicieli różnych grup zawodowych mających kontakt w problematyką przemocy w rodzinie.

Pomoc psychologiczna może mieć bardzo zróżnicowane formy. Cele tej pomocy są jednak zawsze ukierunkowane na dobro osób i społeczności, na dobro związane ze zdrowiem. Psycholog zatrudniony w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zabierzowie oferuje pomoc w zakresie:

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji życiowej,masz problemy i chcesz rozwiązać je szybko i skutecznie… Jeden z najlepszych psychologów pracuje w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Trzcianie

Gdy nie masz już sił, aby samotnie borykać się z problemami, które mają miejsce w Twoim życiu warto, abyś wiedział/ła, że są miejsca, gdzie możesz zostać wysłuchany, a także uzyskać wsparcie i pomocną dłoń. Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku.

Przed Hejnałem: czy menopauza i andropauza stanowią zagrożenie dla zdrowia? Radio Kraków.

Rozmowy w toku, Kalendarzyk czy pigułki?

Kłótnie o antykoncepcję

Jak powinna przebiegać rozmowa o pracę

Rozmowy w toku, Oto zacna prawda stara: miejsce baby jest przy garach!

Rozmowy w toku, Jak wychować męża kuchennym tłuczkiem

Rozmowy w toku, Piękne jest życie brudasa!

Rozmowy w toku, Jem golonkę na śniadanie, to na diecie świetne danie!

Rozmowy w toku, Z pustym portfelem będę zawsze kawalerem!

Rozmowy w toku, Masz powiększyć piersi i już!

Rozmowy w toku, Matka Polka chce być sexy!

Rozmowy w toku, Poznali się w internecie, a spotkają – u Ewy!

Rozmowy w toku, Jak wychować żonę na perfekcyjną panią domu?

Praca testera wierności

„Przed Północą” – cykliczny program w telewizji TTV

Dziś w „Przed północą” Porozmawiajmy o tym, jak się kłócić?